Pogoda jutro Pogoda Poznań
90

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Cegielski nie wyremontuje lokomotyw dla PKP Intercity. Oferta poznańskiej firmy została odrzucona
BS | aktualizacja: Środa, 7 2018 roku, godzina 11: 2

W ostatnich miesiącach kilkukrotnie informowaliśmy o sukcesach poznańskiej fabryki FPS Cegielski. Niestety w ostatnim przetargu PKP Intercity oferta poznańskiej firmy została odrzucona.

Cegielski nie wyremontuje lokomotyw dla PKP Intercity. Oferta poznańskiej firmy została odrzucona
Birkovv/wikimedia/CCBYSA40

Wcześniej na naszych łamach informowaliśmy między innymi o modernizacjach i budowie nowych wagonów dla PKP Intercity, a ostatnio spółka FPS Cegielski wystartowała w przetargu na remont lokomotyw manewrowych SM42. PKP Intercity ogłosiło przetarg w marcu i zakładało podzielenie go na dwa zadania. Łączenie do remontu jest przeznaczonych 13 lokomotyw, a remonty byłyby wykonywane w dwóch odrębnych zadaniach.

Po otwarciu ofert okazało się, że zainteresowana zamówieniem jest tylko poznańska firma. Spółka złożyła ofertę na oba zadania i zaproponowała cenę 7 017 150 zł brutto za modernizację jednej lokomotywy oraz trzyletnią gwarancję. Zaproponowana cena przekracza założony budżet, PKP Intercity szacowało koszt naprawy na 5 mln brutto.

PKP Intercity poinformowało, że oferta Cegielskiego została odrzucona, a postępowanie przetargowe unieważniono.