Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

donGURALesko i prof. Timothy Snyder walczą o głosy wyborców: zobacz teledysk

kk
poniedziałek, 20.05.2019 r.
godz. 09.42
kk | poniedziałek, 20.05.2019 r., godz. 09.42
donGURALesko i prof. Timothy Snyder walczą o głosy wyborców: zobacz teledysk

W ramach akcji „Ani słowa bez nas” organizowanej przez Fundację Malta, powstał m.in. teledysk, w którym poznański raper odnosi się do eseju „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku” Snydera.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Profesor Timothy Snyder, amerykański historyk, swój esej „O tyranii” napisał po tym, jak Donald Trump zwyciężył w wyborach na prezydenta USA. Odwołuje się w nim do tragicznych doświadczeń mieszkańców naszego kontynentu z ubiegłego wieku. Pomysłodawcą „przełożenia” Snydera i jego przesłania - by walczyć o demokrację - na język przystępny dla młodych ludzi, jest dyrektor festiwalu Malta, Michał Merczyński. To on zwrócił się do poznańskiego rapera donGURALesko, z nietypową propozycją. Raper zgodził się bez wahania przełożyć na rapowy język słowa eseju i tak powstał utwór „20”, a dodatkowo artysta nagrał audiobook z całą książką profesora.


Teledysk do piosenki miał premierę w sobotę na pl. Wolności, w trakcie Nocy Muzeów. Można go już zobaczyć w internecie (uwaga, są wulgaryzmy):
 

- „Ani słowa bez nas” to społeczna akcja profrekwencyjna – utwór, teledysk, koncert, audiobook – wszystko na podstawie książki „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”. Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: „nie bądź posłuszny z góry”, „nie becz tak, jak inne owce”, „bierz świat w swoje ręce” i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach - informuje Malta Festival Poznań.

Finał akcji „Ani słowa bez nas” odbędzie się 2 czerwca o 20.30 na pl. Wolności - będzie to koncert donGURALesko. Dodatkowo na budynku Arkadii pojawi się neon z napisem Wolność.

Reklama