Pogoda jutro Pogoda Poznań
72
Springtime tales POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Czwartek 14 czerwca 2018 g. 19.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
czerwiec
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Wykonawcy:
Bolette Roed (Dania) – flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori
W programie Koncert „Wiosna” z cyklu 4 pory roku oraz inne koncerty Antonio Vivaldiego

O programie:
Springtime tales to nowy projekt festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata”
Arte dei Suonatori to najlepiej rozpoznawalna w kraju i na świecie polska orkiestra barokowa. Jest twórcą i gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna – persona grata”, który od 1999 roku odbywa się w ważnych ośrodkach kulturalnych w Polsce. Do udziału w nim liderzy Orkiestry zapraszają najwybitniejszych solistów z różnych stron świata, specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej.
Przed nami czerwcowa odsłona festiwalu. W programie o nazwie „Springtime tales” (Wiosenne opowieści”) Arte dei Suonatori wraz z duńską wirtuoz fletu prostego Bolette Roed przedstawią słuchaczom najsłynniejszą muzyczną ilustrację wiosny – koncert z cyklu „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego – oraz inne koncerty tego kompozytora również przywodzące na myśl swą muzyczną materią temat aktualnej pory roku.
Antonio Vivaldi wzbogacił swoje „Cztery pory roku” o komentarz literacki, klucz do zrozumienia i tym samym głębszego odczuwania jego muzyki. Być może dzięki temu utwór ten jest w absolutnej czołówce najbardziej znanych kompozycji na świecie. Ale i w innych jego dziełach odnajdujemy mnogość uczuć, żywiołów, inspiracji dźwiękami natury. Arte dei Suonatori i Bolette Roed podczas wieloletniej współpracy poznali tajniki wielu spośród 500 koncertów włoskiego mistrza. W prezentowanym programie, posługując się językiem muzyki, będą snuć opowieści o wiośnie i otworzą nasze uszy na historie zaklęte w koncertach Vivaldiego.


Koncerty:
13 czerwca, godz. 19:30
Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Barokowe, monumentalne sanktuarium, które obchodzi w tym roku 800 lat istnienia. Wstęp na koncert jest wolny.
14 czerwca, godz. 19:00
Poznań, Bazar Poznański, Sala Biała. Bilety w sprzedaży online przez ekobilet.pl, w Poznaniu w CIM oraz możliwość rezerwacji. W przedsprzedaży promocyjne ceny biletów.

15 czerwca, godz. 19:00
Ostrów Wielkopolski, Forum Synagoga. Wstęp na koncert jest wolny.

Poznański koncert to, oprócz spotkania z muzyką dawną w najlepszych wykonaniu, także możliwość zobaczenia odrestaurowanych wnętrz Bazaru Poznańskiego, jednego z najważniejszych symboli Poznania i Wielkopolski. Arte dei Suonatori wystąpi tam także we 12 września i 16 grudnia prezentując materiał poświęcony kolejnym porom roku. To właśnie muzyka związana nastrojem i charakterem z przemianami przyrody w rocznym cyklu, opowiadająca o naszych uczuciach jakie im towarzyszą, będzie głównym motywem działań Orkiestry w tym roku. Program zawierający koncerty Antonio Vivaldiego na flet prosty oraz aranżacje na ten instrument koncertów skrzypcowych zostanie nagrany na trzy kolejne płyty CD, które - razem z nagraną w roku ubiegłym - będą w 2019 roku wydawane co kwartał przez fińską wytwórnię Ondine, w serii poświęconej porom roku.

Serdecznie zapraszamy!

• zobacz więcej informacji o Bazar Poznański
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.