Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-2
Staromiejskie koncerty organowe - Sebastian Adamczyk
KONCERT
Czwartek 6 września 2018 g. 20.00
Bilety: WSTĘP WOLNY
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Jak co roku zapraszamy na koncerty organowe do Fary Poznańskiej - we wszystkie czwartki lipca i sierpnia prezentować się będą polscy i zagraniczni wirtuozi organów. Muzycy prezentują swoje recitale na niezwykle cennym instrumencie wykonanym przez organmistrza saksońskiego Friedricha Ladegasta (1876). Różnorodność repertuaru i osobowości artystycznych pozwala zaprezentować instrument w bardzo szerokim spektrum interpretacyjno-brzmieniowym. Szczegóły na www.farapoznanska.pl

PROGRAM:
czwartek 5 lipca, godzina 20.00
Ksenia Pogorelaya (Białoruś) – absolwentka Moskiewskiego Konserwatorium w klasie fortepianu i organów. Dyrektor artystyczny festiwalu organowego "Zvany Safii" w katedrze św. Zofii w Połocku. Koncertuje w wielu krajach Europy.

czwartek 12 lipca, godzina 20.00
Daniel Zaretskiy (Rosja) – profesor Uniwersytetu i Konserwatorium Muzycznego w Petersburgu, znakomity wirtuoz, laureat konkursów organowych (Rosja, Niemcy, Włochy, Finlandia). Wychowawca młodych pokoleń wybitnych organistów rosyjskich.

czwartek 19 lipca, godzina 20.00
Jakub Plewa (Polska) – urodzony w 1995 roku, student Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat konkursów organowych: II nagrody w Poznaniu (2016), I nagrody w Olsztynie (2015) oraz II nagrody w Bielsku-Białej (2013).

czwartek 26 lipca, godzina 20.00
Wolfgang Seifen (Niemcy) – tytularny organista Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche Berlin, wybitny wirtuoz i improwizator. Obecnie jest profesorem w Universität der Künste w Berlinie. Dokonuje licznych nagrań, koncertuje na całym świecie, jest także kompozytorem.

czwartek 2 sierpnia, godzina 20.00
Renata Marcinkute-Lesieur (Litwa) – litewska organistka, absolwentka Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie oraz Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, obecnie jest profesorem organów w Akademii Muzycznej w Wilnie. Wystąpi wraz z litewską sopranistką – Asta Krikščiūnaitė, absolwentką Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie, gdzie aktualnie pracuje na stanowisku profesora śpiewu solowego.

czwartek 9 sierpnia, godzina 20.00
Jihyun Kim (Korea) – studiowała na Uniwersytecie Teologicznym i Koreańskim Uniwersytecie Sztuk w Seulu oraz w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku w klasie organów prof. Martina Schmedinga (dyplom Master 2017).

czwartek 16 sierpnia, godzina 20.00
Ireneusz Wyrwa (Polska) – organista-wirtuoz, laureat międzynarodowych konkursów organowych, badacz i rzeczoznawca w zakresie historycznego i współczesnego budownictwa organowego; profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

czwartek 23 sierpnia, godzina 20.00
Mari Fukumoto (Japonia) – absolwentka Tokyo University of the Arts (organy i klawesyn) oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie profesora Wolfganga Zerera. Jest laureatką wielu pierwszych nagród na konkursach organowych (Tokyo, Norymberga, Pistoia, Brixen).

czwartek 30 sierpnia, godzina 20.00
Andrzej Mielewczyk (Niemcy) – organista kościoła Herz Jesu Kirche w Berlinie, improwizator, kameralista. Absolwent arcybiskupiej akademii organowej w Berlinie, prowadzi bogatą działalność koncertową w Europie.

czwartek 6 września, godzina 20.00
Sebastian Adamczyk (Polska) – wychowanek prof. Joachima Grubicha (Akademia Muzyczna w Warszawie). Miłośnik i znawca twórczości organowej Feliksa Nowowiejskiego, którą nieustannie popularyzuje. Organolog i rzeczoznawca w zakresie renowacji zabytkowych organów.

• zobacz więcej informacji o Kościół farny św. Marii Magdaleny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail