Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-7
W łagodnym powiewie - co w organach piszczy. Zwiedzanie organów dla dzieci
SPOTKANIE
Sobota 22 września 2018 g. 11.30
Bilety: WSTĘP WOLNY
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zapraszamy do Fary Poznańskiej na kolejną edycję festiwalu W ŁAGODNYM POWIEWIE. Koncerty będą przeplatać się z wydarzeniami turystycznymi - wiele z nich zakłada aktywny udział uczestników i słuchaczy, a sprzyjają temu wnętrza pięknej barokowej świątyni farnej, które będzie można odkrywać z różnych stron. Tradycyjnie już zabrzmią organy Ladegasta pod rękami trzech wybitnych wirtuozów. Miłośników pieśni patriotycznej z pewnością zainteresuje historyczna wędrówka przez czasy powstania wielkopolskiego i włączenie się w kreowanie koncertu. Będzie można także zobaczyć efekty kilkumiesięcznej renowacji podziemi farnych, podziwiając je jak zawsze w blasku świec.

A dla dzieci dedykowane jest wyjątkowe spotkanie! Trzeba będzie wdrapać się na chór organowy i stanąć pod samym prospektem organów wykonanych wiele lat temu przez Friedricha Ladegasta (który właśnie skończyłby 200 lat).

Koncertowe zwiedzanie organów dla dzieci przeprowadzi wieloletni organista i opiekun organów farnych, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu – Robert Napieralski. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć z bliska unikalny instrument farny, zwykle skrywany wysoko za plecami słuchaczy. Dzieci będą miały okazję zajrzeć do wnętrza, odkryć tajniki działania mechanizmu, a nawet dotknąć piszczałek oraz przypatrzeć się pracy organisty.

szczegóły www.farapoznanska.pl

• zobacz więcej informacji o Kościół farny św. Marii Magdaleny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail