Pogoda jutro Pogoda Poznań
2315
Kanon lektur nieczytanych
WYSTAWA
trwa od Środa, 2019.08.07 do Niedziela, 2019.09.15
Bilety: wstęp wolny
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Ekspozycja, do pracy nad którą zaprosiliśmy poznańskich uczniów, ma na celu pokazać najbardziej nielubiane lektury szkolne i być może nieco zmienić nasze podejście do nich.

Choć wakacje to zwykle czas wolny od skojarzeń ze szkołą, zapraszamy na wystawę „Kanon lektur nieczytanych”. Ekspozycja, do pracy nad którą zaprosiliśmy poznańskich uczniów, ma na celu pokazać najbardziej nielubiane lektury szkolne i być może nieco zmienić nasze podejście do nich. Bo przecież fakt, że nie przepadamy za jakimś bohaterem lub autorem nie sprawia, że nie możemy uczynić go bohaterem mema albo wpisu w mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że odwiedzający spojrzą życzliwszym okiem na autorów, których biografie kryją wiele tajemnic i docenią lektury, oswojone kreatywnym podejściem młodych czytelników.

Czy „Lalka” mogłaby stać się przebojem Netflixa? Co pisałyby portale plotkarskie po weselu Rydla, gdyby istniały w 1900 roku? Jak wyglądałby profil Wertera w aplikacji randkowej? Dlaczego Sienkiewicz telegrafował, że nie wie, gdzie jest Kmicic? Jaki wpływ na odbiór zachowania Judyma mogła mieć cenzura? Czy przepisany prozą „Pan Tadeusz” robi wrażenie? Czy bohaterowie „Chłopów” stosowali hygge w praktyce? Odpowiedzi szukajcie na wystawie!

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Galeria Atanazego. Wejście od Al. Marcinkowskiego 23

Wystawa czynna do 15 września 2019

• zobacz więcej informacji o Biblioteka Raczyńskich, Galeria Atanazego
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail