Reklama
Reklama

Przy ul. Perzyckiej powstanie dwukondygnacyjny dom opiekuńczo-wychowawczy

fot. PIM

Właśnie ogłoszony został przetarg na wykonawcę placówki.

W Poznaniu powstanie kolejny obiekt spełniający standardy ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku.

Ta budowa to dalszy ciąg działań mających na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowania ich do wymogów ustawy. Stanowi ona, że można w nich umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przy ul. Perzyckiej, w pierwszym etapie realizacji inwestycji, powstanie dwukondygnacyjny dom opiekuńczo-wychowawczy wraz z budynkiem administracyjnym - dodaje.

Dla 14 lokatorów nowego budynku mieszkalnego przygotowane zostaną w jedno- lub dwuosobowe pokoje. Do ich dyspozycji będzie również sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią.

Według planów w nowym budynku znajdą się także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przeniosą się do niego wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda".

Do zadań wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie należało także zagospodarowanie terenu i przygotowanie instalacji do podłączenia do nich w przyszłości drugiego budynku opiekuńczego, który stanie na tej działce. Zainteresowane udziałem w przetargu podmioty swoje oferty mogą składać do 28 lutego. Wybrany wykonawca ma zakończyć roboty budowlane - łącznie z zagospodarowaniem terenu - najpóźniej rok po podpisaniu umowy - kończą PIM.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
1℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro