Reklama
Reklama

Policja będzie karać kierowców autobusów i tramwajów za zbyt dużą liczbę pasażerów w pojazdach? "Jest taka możliwość"

fot. policja

W autobusach i tramwajach może znajdować się ściśle określona liczba pasażerów.

Zgodnie z wytycznymi rządu, od środy w pojazdach komunikacji publicznej znaleźć może się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi liczba siedzeń podzielona przez dwa. Jak informuje branżowy portal transport-publiczny.pl, komendant główny policji Jarosław Szymczak w środę przyznał, że policjanci będą restrykcyjnie działać wobec kierowców czy motorniczych przewożących zbyt wielu pasażerów.

Czy rzeczywiście kierowca autobusu lub motorniczy mogą dostać za to mandat? - Jest taka możliwość, o czym mówił komendant główny policji. Z naszej perspektywy wygląda to obecnie tak, że kontaktujemy się ze wszystkim zarządcami transportu publicznego w województwie i sprawdzamy jakie działania podejmują, by dostosować się do wprowadzonych ograniczeń - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Obecnie wielkopolscy policjanci skupiają się na osobach, które mimo zakazu, przemieszczają się w przestrzeni publicznej w grupach. - Monitorujemy też sytuację w pojazdach komunikacji miejskiej. Jeżeli okaże się, że będziemy mieć do czynienia z wyjątkowo lekceważącą postawą dotyczącą ograniczenia liczby pasażerów w pojazdach, możemy wystawiać mandaty i z tym trzeba się liczyć - dodaje.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
52.33 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro