Reklama
Reklama

Dziś testy nowego torowiska, od środy zmiana organizacji ruchu!

fot. PIM

Nowe torowisko w ciągu ulicy Unii Lubelskiej z siecią trakcyjną jest już gotowe. Znaczący postęp prac umożliwia też od 8 lipca likwidację dotychczasowego objazdu przez ul. Obodrzycką, Kurlandzką i Żegrze, a także pełne otwarcie wlotu na rondo Żegrze od strony ul. Unii Lubelskiej.

Mieszkańcy osiedli przy ul. Unii Lubelskiej i Falistej będą lepiej skomunikowani z centrum miasta dzięki nowej trasie z pętlą tramwajowo-autobusową.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ będzie obsługiwać komunikacyjnie okoliczne tereny i także te, które w najbliższych latach będą zagospodarowywane. Z tej pętli będą mogli korzystać mieszkańcy południowego Poznania - Marlewa, Minikowa i części Starołęki. Dzięki temu szybciej dostaną się do centrum miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe torowisko, jak już wcześniej informowaliśmy, było testowane w poniedziałek (6 lipca). Pod okiem specjalistów przejeżdżały nim wszystkie typy tramwajów z taboru poznańskiego MPK. Minął niespełna rok od rozpoczęcia prac budowlanych, a już zaawansowanie wszystkich robót możemy określić na ok. 88 proc., przy czym odcinek od ronda Żegrze do nowej pętli jest już prawie gotowy. Prace przebiegają bardzo sprawnie i wyprzedzają harmonogram. Według umowy z wykonawcą udostępnienie nowej trasy dla pasażerów przewidziane jest na początek 2021 r. Liczymy jednak, że do końca września uda się zakończyć procedury odbiorowe związane z pozwoleniem na użytkowanie i już jesienią mieszkańcy będą mogli wsiąść po raz pierwszy do tramwaju na nowej trasie - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na 8 lipca planowana jest zmiana organizacji ruchu, która przywróci łącznik pomiędzy ulicami Obodrzycką oraz Unii Lubelskiej. Znaczący postęp robót pozwoli na likwidację dotychczasowego objazdu przez ul. Obodrzycką, Kurlandzką i Żegrze i pełne otwarcie wlotu na rondo Żegrze od strony ul. Unii Lubelskiej. Dojazd do ronda będzie odbywał się analogicznie jak przed remontem - przez drogę wewnętrzną pomiędzy ul. Unii Lubelskiej i Obodrzycką. Dojazd do osiedla przy ul. Falistej pozostaje póki co bez zmian, tzn. zamknięty będzie wyjazd na ul. Obodrzycką, a objazd możliwy przez wspomnianą drogę wewnętrzną i ul. Unii Lubelskiej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Kolejne zmiany w tym rejonie planowane są na drugą połowę lipca.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro