Reklama
Reklama

Lato w Parku Starego Browaru - sport, kino, kulinaria, koncerty

Nowy targ jedzeniowy w Parku Starego Browaru

Zielona enklawa w centrum Poznania, Park Starego Browaru, to co roku arena wielu sezonowych wydarzeń i spotkań. Tego lata atrakcji jest jeszcze więcej - zespół ceglanego centrum chce zadbać o tych, którzy większość wakacji spędzą w mieście. Zajęcia sportowe, kino "pod chmurką", nowy targ jedzeniowy, wystawy w Galerii na Dziedzińcu, a od 30 lipca koncerty gwiazd polskiej muzyki - wybór aktywności jest wielki.

Wtorki i czwartki - treningi w Parku

We wtorki o godz. 18:00 trenerzy z browarowej siłowni Harder prowadzą otwarte sesje jogi, przyjazne także dla początkujących adeptów sztuki. Czwartki poświęcone są intensywniejszym aktywnościom w ramach treningów funkcjonalnych (godz. 18:00) - także pod okiem profesjonalnych instruktorów. Przestrzeni jest pod dostatkiem, można ćwiczyć w bezpiecznym dystansie od innych. Wstęp na zajęcia jest darmowy. Należy zabrać wygodny strój sportowy, a na sesje jogi także własną matę do ćwiczeń. W razie niepogody zajęcia przenoszone są do siłowni, wtedy obowiązują zapisy - szczegóły na wydarzeniu na Facebooku.

Środy - kino plenerowe


Letni "klasyk" Starego Browaru to plenerowe kino. Kto nie mógł się doczekać powrotu seansów w pięknym otoczeniu zieleni i zabytkowego Dziedzińca, na pewno zaznaczył już w kalendarzu wszystkie wakacyjne środy. Tegoroczny repertuar zainspirowała marka partnera wydarzenia - Whiskey in the Jar, restauracji steakhouse działającej na Dziedzińcu. Nie zabraknie mocnych wrażeń, zbuntowanych bohaterów, szybkich samochodów, rocka i kinowych podróży przez Stany Zjednoczone - zachęcają organizatorzy. Seanse odbywają się w każdą środę lipca i sierpnia o godz. 21:00, wstęp jest bezpłatny. Dziś wieczorem widzowie zobaczą film drogi z 2016 r. "American Honey". W kolejnych tygodniach na parkowym ekranie m.in. "Porządna kobieta", kultowe "Need for Speed" i "Furia" (szczegółowy repertuar poniżej). Pokazom filmów towarzyszą motoryzacyjne niespodzianki przygotowane przez Whiskey in the Jar. W przypadku deszczu seanse odbędą się na Szachownicy.

Soboty i niedziele - targ jedzeniowy


W ostatni weekend swoją premierę miało nowe kulinarne wydarzenie na mapie Poznania - Foodpark Open-Air. To nowy targ jedzeniowy, który będzie odbywać się cyklicznie w soboty i niedziele (od 12:00 do 20:00) przez cały lipiec i sierpień w przestrzeni Parku Starego Browaru. Partnerem projektu jest Kwiaciarnia Bistro & Bar - kameralna restauracja z autorskim menu, mieszcząca się w pawilonie u zbiegu ulic Ogrodowej i Ratajczaka. Wydarzenie kierowane jest do osób ceniących sobie lokalną, autorską gastronomię w stylu "slow food", niezobowiązującą atmosferę i relaks na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół czy rodziny. W ofercie targu Foodpark Open-Air znajdą się autorskie interpretacje fast-foodów, kuchnia wege, rzemieślnicze piwa, delikatesy kuchni świata, kawa, lody i desery. Targ zlokalizowany jest tuż obok parkowego placu zabaw, jest więc idealną weekendową propozycją dla rodziców z dziećmi.

Soboty - oprowadzania z przewodnikiem


W lipcu i sierpniu filmowe podróże to nie jedyna "turystyczna" propozycja Starego Browaru. W każdą wakacyjną sobotę do końca sierpnia, o godz. 10:00 i 12:00 centrum zaprasza na bezpłatne oprowadzania z miejskim przewodnikiem. To okazja, żeby na nowo spojrzeć na to, co znajome, odkryć nieznane zakamarki Browaru i ciekawostki na temat jego historii. Żeby dołączyć do spaceru wystarczy się zapisać w punkcie informacyjnym w Pasażu lub telefonicznie (tel. 61 667 1400), są jeszcze miejsca na oprowadzania w najbliższą sobotę 11 lipca.

Letnie Brzmienia - koncerty gwiazd

Czołówka polskich wykonawców, m.in. Brodka, LemON, Ania Dąbrowska, Bitamina, między 31 lipca a 29 sierpnia zagrają w browarowym Parku w ramach cyklu Letnie Brzmienia. Współorganizatorem wydarzenia jest Good Taste Production. To idealna propozycja dla tych, którzy w te wakacje będą tęsknić za wyjazdami na letnie festiwale. Line-up Letnich Brzmień to przegląd najciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej muzyce. Na scenie w Parku Starego Browaru usłyszymy m.in. rockowe SORRY BOYS i LemON, jazzowo-hip-hopową Bitaminę, folkowy Kwiat Jabłoni, alternatywny retro pop Karasia i Roguckiego (szczegółowy program poniżej). Gwiazdą finałowego koncertu 29 sierpnia będzie Brodka. Sprzedaż biletów na stronie eventim.pl.

Kino plenerowe w Parku Starego Browaru - repertuar:
8.07 - American Honey, 2016, reż. Andrea Arnold
15.07 - Porządna kobieta, 2004, reż Mike Barker
22.07 - Przyzwoity przestępca, 2000, reż Thaddeus O'Sullivan
29.07 - Need For Speed, 2014, reż. Scott Waugh
5.08 - Bezwstydny Mordecai, 2015, reż. David Koepp
12.08 - Furia, 2014, reż. David Ayer
19.08 - Angielska robota, 2008, reż. Roger Donaldson
26.08 - Heavy Trip, 2018, Juuso Laatio/Jukka Vidgren

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru - program:
31.07 - SORRY BOYS
1.08 - LemON
7.08 - Bitamina
8.08 - Karaś/Rogucki
14.08 - Ania Dąbrowska
15.08 - Kwiat Jabłoni
21.08 - Baranovski
22.08 - Sanah
28.08 - Król
29.08 - Brodka

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro