Reklama
Reklama

Niedopałek papierosa wyrzucony przez okno pociągu doprowadził do dużego pożaru

fot. Kościan112

Z ustaleń strażaków wynika, że to właśnie nieostrożne zachowanie palacza doprowadziło do tego zdarzenia.

W weekend na terenie Przysieki Polskiej w powiecie kościańskim zapaliły się odpady składowane na terenie zakładu zajmującego się ich recyklingiem. - Informację o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania w Kościanie otrzymał od osoby postronnej. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z KP PSP w Kościanie, a także jednostki OSP. Słup gęstego, czarnego dymu widoczny był z kilkunastu kilometrów i budził trwogę wśród okolicznych mieszkańców. Na szczęście południowo - zachodni wiatr oddalał zagrożenie od okolicznych domostw. Pożar w Przysiece Polskiej był jednak groźny - zaznacza st. kpt. Violetta Rybczyńska z KP PSP w Kościanie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Początkowo ogień obejmował sproszkowany metal i plastik. Niestety rozprzestrzeniał się bardzo szybko zagrażając kolejnym składowiskom znajdującym się na tym terenie. - Ze względu na specyfikę materiału palnego gaszenie wodą nie przynosiło efektu. Woda spływała po "skorupie" jaka wytworzyła się w wyniku topienia plastiku. Po lokalizacji pożaru, w uzgodnieniu z kierownictwem zakładu, po stronie zachodniej wprowadzono koparkę, która rozpoczęła "obieranie" zewnętrznej, spalonej warstwy i jej przerzucanie - dodaje. Trzeba tu było zastosować środek pianotwórczy.

Działania trwały tu ponad 14 godzin, a udział w nich brało 18 zastępów i prawie 70 strażaków. Z ustaleń strażaków wynika, że ogień pojawił się tutaj prawdopodobnie przez niedopałek papierosa wyrzucony przez pasażera jednego z pociągów przejeżdżających obok składowiska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro