Reklama
Reklama

Kolejna ulica w Poznaniu zyskała nowy wygląd

fot. UMP

Ulica Wyłom została przebudowana na odcinku między ul. Piątkowską a Nasienną.

Mieszkańcy mogą korzystać z nowego chodnika i uporządkowanych miejsc parkingowych. Posadzone zostały również dodatkowe drzewa i trawniki - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Ten kilkusetmetrowy odcinek jest ważnym łącznikiem pomiędzy Winiarami a Winogradami. Spacerując czy jadąc rowerem można przedostać się kładką nad trasą szybkiego tramwaju oraz ul. Mieszka I i dojechać aż nad Wartę lub Cytadelę - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jak podkreślają miejscy urzędnicy przebudowa ul. Wyłom mogła dojść do skutku dzięki poprawce do budżetu zgłoszonej przez radną Małgorzatę Dudzic-Biskupską. Udało się zyskać aprobatę do przygotowania koncepcji budowy ul. Wyłom i doprowadzić do przebudowy tej ulicy. Korzystają z niej mieszkańcy os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domów jednorodzinnych - tłumaczy Dudzic-Biskupska

W ramach inwestycji powstał chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, częściowo odtworzona została nawierzchnia jezdni. Miejsca parkingowe wyznaczono na północnej stronie drogi, a na jezdni pojawiły się trzy progi zwalniające. Całość uzupełniła zieleń - nowe drzewa i trawnik. Inwestycja była również okazją do budowy kanału technologicznego pod ziemią oraz do przebudowy odwodnienia - dodają miejscy urzędnicy.
Przebudowa ulicy była również okazją do budowy kanału technologicznego do poprowadzenia pod ziemią kabli oraz do przebudowy odwodnienia. Posadzono nowe drzewa i powstał liczący ok. 400 metrów kwadratowych trawnik - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro