Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Sylwester na Łazarzu: będzie zakaz parkowania na Małeckiego

KaT
poniedziałek, 29.12.2014 r.
godz. 14.36
KaT | poniedziałek, 29.12.2014 r., godz. 14.36
Sylwester na Łazarzu: będzie zakaz parkowania na Małeckiego
Sylwester 2010 - fot. Tomek G.

Czerpiąc z doświadczeń zebranych w poprzednich latach, 31 grudnia nie będzie można parkować na ulicy Małeckiego na Łazarzu. Powód? Od kilku lat właśnie na tej ulicy chuligani urządzają rozróby, w trakcie których palą meble.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Między innymi w Sylwestra 2010 na ulicy Małeckiego doszło do rozróby, w trakcie której na ulicy podpalono tapczan oraz inne meble. Wokół powstałego w ten sposób ogniska pojawiło się kilkadziesiąt osób. Ogień był tak duży, że zaczął zagrażać zaparkowanym w pobliżu samochodom, a także znajdującym się w sąsiedztwie budynkom. Mieszkańcy przyznawali wówczas, że każdego roku Sylwester na Małeckiego wygląda tak samo.

W kolejnych latach podczas Sylwestra intensywnie działały tu służby. Dzięki temu udało się uniknąć pożarów. I w tym roku policja oraz straż miejska już teraz działają, by uniknąć niebezpieczeństwa. - 31 grudnia od godz. 8:00 wzdłuż ul. Małeckiego na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Kolejowej Zarząd Dróg Miejskich na wniosek policji wprowadzi zakaz zatrzymywania się z odholowaniem pojazdów na parking strzeżony - informuje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

- Ograniczenie w możliwości parkowania pojazdów na tej ulicy podyktowane jest względami bezpieczeństwa i wynika z doświadczeń nocy sylwestrowych, w latach ubiegłych. Chodzi przede wszystkim o możliwość prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych w związku z podpaleniami starych mebli. W takich przypadkach zaparkowane pojazdy nie tylko utrudniają prowadzenia takich działań, ale dodatkowo same są narażone na uszkodzenie lub spalenie - dodaje.

Auta, które będą zaparkowane na ulicy Małeckiego po godzinie 8.00 rano w środę zostaną odholowane na parking strzeżony. - Ich właściciele będą musieli ponieść koszty transportu i przechowania samochodu, ewentualnego mandatu a także utrudnień związanych z procedurą wydawania takiego pojazdu. W ubiegłym roku wszyscy kierowcy przestawili swoje samochody co pozwoliło uniknąć opisanych problemów. Mam nadzieję, że w tym roku również takich problemów nie będzie - kończy Piwecki.  

Rok temu podczas akcji służb na ulicy Małeckiego zatrzymano dwóch agresywnych młodych mężczyzn. Ponieważ policjanci nie dopuścili do rozróby - niezadowoleni chuligani m.in. rzucali petardami w funkcjonariuszy.

Reklama