Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Stare Miasto: będą nowe toalety. M.in. przy nadwarciańskich łąkach

KaT
poniedziałek, 14.03.2016 r.
godz. 07.34
KaT | poniedziałek, 14.03.2016 r., godz. 07.34
Stare Miasto: będą nowe toalety. M.in. przy nadwarciańskich łąkach
Jedna z automatycznych toalet już funkcjonujących na Starym Mieście - fot. RO Stare Miasto

W 2016 roku na poznańskim Starym Mieście pojawią się trzy nowe automatyczne toalety. Dwie mają stanąć w rejonie nowego parku w Starym Korycie Warty, a trzecia na skwerze Łukasiewicza. Osiedlowi radni liczą, że „ucywilizuje” to odpoczynek poznaniaków nad rzeką.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rada Osiedla Stare Miasto jakiś czas temu pytała mieszkańców, w jakich lokalizacjach powinny się znaleźć nowe automatyczne szalety. Okazało się, że najwięcej złożonych propozycji dotyczyło terenów nadwarciańskich.

W ubiegłym roku, gdy poznaniacy zaczęli tłumnie wracać nad rzekę, miasto ustawiło co prawda na nadwarciańskich łąkach toi-toie, ale to nie wystarczyło. Osiedlowi radni liczą, że nowe toalety automatyczne poprawią sytuację w tym rejonie. - Mamy nadzieję, że budowę toalet na terenach nadwarciańskich uda się szybko zrealizować, jeszcze przed rozpoczęciem wiosenno – letniego sezonu. Dwa szalety pojawią się w pobliżu nowego parku w Starym Korycie, kolejny przy ulicy Grobla, w pobliżu Mostu Św. Rocha. Pozwoli to bardziej ucywilizować wypoczynek poznaniaków nad rzeką i zadbać o ekologię i porządek – mówi Zbigniew Burkietowicz z RO Stare Miasto.

W ramach konsultacji mieszkańcy Starego Miasta wskazali także inne lokalizacje, w których chcieliby zobaczyć nowe toalety. To m.in. rejon Placu Wolności, skrzyżowania Garbar i Stawnej, w Parku Marcinkowskiego czy przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Armii Poznań. Radni wierzą, że toalety w tych miejscach uda się ustawić w kolejnych latach.

Radni proponują też, by w okresie wiosenno-letnim szalety na Starym Rynku były bezpłatne. - Nie będzie wtedy pretekstów do zanieczyszczania bram, zaułków i klatek schodowych, co i tak nawet w przypadku braku bezpłatnych ubikacji w żadnym zakresie nie może być tolerowane i nie może być żadnym usprawiedliwieniem. To kwestia kultury, poczucia estetyki i porządku - zaznacza Sławomir Cichocki z RO Stare Miasto.

Reklama