Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Poznań: protestowali przeciw wycince drzew w Puszczy Białowieskiej

KaT
poniedziałek, 14.03.2016 r.
godz. 10.12
KaT | poniedziałek, 14.03.2016 r., godz. 10.12
Poznań: protestowali przeciw wycince drzew w Puszczy Białowieskiej
fot. Dominika Pankowska

Kilkadziesiąt osób protestowało w niedzielę w Poznaniu przeciw wycince drzew, która ma się odbyć na terenie Puszczy Białowieskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W niedzielę minister środowiska ogłosił, że część nadleśnictw na terenie puszczy zostanie pozostawiona sama sobie. Człowiek nie będzie więc ingerować w to, co dzieje się na terenach zielonych. Na terenie pozostałych nadleśnictw podjęte zostaną natomiast kroki, by jak najszybciej „zahamować proces destrukcji siedlisk priorytetowych”. Prowadzona więc będzie m.in. wycinka drzew po to, by ochronić puszczę przed inwazją kornika drukarza.

Taki eksperyment ma pokazać, kto ma rację w sporze o wycinkę drzew. Część ekologów jest bowiem przekonana, że wycinka to bezsensowny krok, inni natomiast uważają, że tylko takie działanie powstrzyma kornika.

Między innymi na poznańskim Starym Rynku pojawiło się w niedzielę kilkadziesiąt osób, które protestowały przeciwko wycince drzew planowanej w Puszczy Białowieskiej. - Puszcza jest unikalnym lasem w skali Europy, a nawet świata - mówił w trakcie protestu Łukasz Kawowski z organizacji „Poznaniacy przeciwko myśliwym”. - Puszcza radziła sobie sama z takimi zagrożeniami, bez ingerencji człowieka. Ten ekosystem może więc obronić się sam - dodawała jedna z uczestniczek protestu.

Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że rząd dąży przede wszystkim do uzyskania korzyści ekonomicznych wynikających z otrzymania drewna z wycinki.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama