Reklama
Reklama

Ryszard Petru w Poznaniu: "Konstytucji nie można kupczyć. To nie są negocjacje handlowe"

fot. materiały prasowe

W poniedziałek w Poznaniu pojawił się przewodniczący klubu Nowoczesna Ryszard Petru. W samo południe pojawił się na Placu Wolności, gdzie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją "Obywatele w obronie Konstytucji".

W konferencji, która odbyła się w poniedziałek na poznańskim Placu Wolności pojawił się Ryszard Petru, lider klubu Nowoczesna a także posłowie Nowoczesnej Joanna Schmidt, Paulina Henig-Kloska oraz Marek Ruciński. Spotkanie zorganizowane zostało w obronie Konstytucji oraz w celu zapowiedzi wielkopolskiej akcji "Nowoczesny Patriotyzm"

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Mamy petycję do Beaty Szydło, żeby opublikowała wyrok. Kompromisów nie można zawierać w odniesieniu do Konstytucji. Wyrok trzeba opublikować, trzeba go wykonać, potem możemy rozmawiać - mówił Ryszard Petru. Konstytucji nie można kupczyć. To nie są negocjacje handlowe. To nie może być tak, że jak nastąpiło przestępstwo to przestępca rozpoczyna negocjacje. Przypomnę, Nowoczesna złożyła swój projekt ustawy. Nie upieramy się przy danym rozwiązaniu, ale nie zgadzamy się na negocjacje, którą część konstytucji mamy realizować a którą nie - dodał szef Nowoczesnej.

Działamy dwutorowo. Nowoczesna przygotowała rezolucję zgłoszoną do marszałka wzywającą Panią premier do opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To jest nasz wyraz sprzeciwu. Zbieramy również podpisy pod petycją. Chcemy pokazać, że to nie tylko opozycja chce opublikowania wyroku. To również społeczeństwo. Zapraszamy wszystkich Polaków do włączenia się w tą akcję. Możliwość podpisu jest w każdym biurze poselskim Nowoczesnej i przez stronę internetową:http://wobroniekonstytucji.pl - mówiła Paulina Hennig-Kloska.

Im dalej od Strassburga, Wenecji i Brukseli, tym bliżej do Moskwy. Przykro, że obecnie rządząca ekipa wykonuje w sposób wręcz celujący, plan, który od stuleci nasz wschodni sąsiad zamierzał. Miejmy nadzieję, że to długo nie potrwa i spotkamy się w naszym ustroju, o który tak długo walczymy w jeszcze lepszej kondycji niż jest to teraz - mówił Marek Ruciński

Dzisiaj jest dobry moment, żeby zaprosić Państwa za miesiąc na wydarzenie związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. To jest właśnie czas, kiedy odbędzie się Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu. 14 kwietnia na placu Wolności zapraszamy wszystkich na podpisanie Deklaracji Nowoczesnego Patriotyzmu - pokażemy jak można kochać Polskę - powiedziała Joanna Schmidt.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro