Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Holendrzy arabskiego pochodzenia chcieli kupić w Gdyni broń. Prosili o usunięcie numerów

sk
środa, 16.03.2016 r.
godz. 17.06
sk | środa, 16.03.2016 r., godz. 17.06
Holendrzy arabskiego pochodzenia chcieli kupić w Gdyni broń. Prosili o usunięcie numerów
fot. wikipedia

Trzech obywateli Holandii arabskiego pochodzenia usiłowało kupić na terenie Gdyni karabiny maszynowe i pistolet. Sprzedawcy odmówili udziału w nielegalnej transakcji, a po kilku godzinach niedoszłych kupców zatrzymała policja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- To pierwszy raz, gdy powiadomiłem policję o podejrzanym zachowaniu klienta. Bałem się, że to mogą być osoby związane z terroryzmem - powiedział w rozmowie z RMF FM Cezariusz Stolarczyk, były żołnierz, obecnie trudniący się handlem bronią wraz ze swoim wspólnikiem. Z relacji właścicieli sklepu wynika, że mężczyźni od początku zachowywali się dziwnie.

W końcu zainteresowały ich trzy kałasznikowy i glock. Nalegali, aby do transakcji doszło "pod stołem", a numery karabinów i pistoletu zostały usunięte. Za sztukę broni wartej 2,5 tys. zł. proponowali 5 tys. dolarów.

Ostatecznie Holendrzy zakupili jedynie gaz pieprzowy, po czym opuścili sklep. Handlarzom udało się zrobić zdjęcie tablic rejestracyjnych ich samochodu. Następnie o niedoszłej transakcji poinformowali organy ścigania.

Policji zlokalizowała obcokrajowców po kilku godzinach, na terenie jednego z gdyńskich centr handlowych. Zatrzymaniem zajęła się jednostka antyterrorystyczna.

Prokuratura nie udziela oficjalnych informacji na ten temat. RMF FM nieoficjalnie podaje, że zatrzymani usłyszeli już zarzuty związane z handlem bronią, a do sądu wpłynął wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Mężczyźni byli wielokrotnie notowani przez holenderską policję, m.in. za nielegalne posiadanie broni palnej, napady czy kradzieże.

Reklama