Reklama
Reklama

Nietypowe rekolekcje w szkole na Jeżycach - był rabin, imam i ksiądz

Pierwszy dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych w Zespole Szkół Zawodowych na Jeżycach wyglądał bardzo nietypowo. Pojawił się rabin, imam i ksiądz.

Na pomysł międzyreligijnego spotkania wpadł wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, ksiądz Radosław Rakowski. Duszpasterz przekonuje, że do takiej formy rekolekcji skłoniła go postawa otwartości papieża Franciszka. Papież Franciszek cały czas wzywa do tego żebyśmy wchodzili w dialog z tymi religiami i to wszystko kotłuje się na lekcjach. Uchodźcy, problem uchodźców, tego jak zmienia się nasza kultura, jak różni ludzie przyjeżdżają do Europy. To powoduje, że musimy wychodzić naprzeciw i odpowiadać na te pytania. Dlatego najlepiej odpowiadać na te pytania z pierwszej ręki - mówi ks. Radosław Rakowski.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Na spotkaniu pojawił się poznański rabin Jakub ben Nistell oraz imam Youssef Chadid. Uczniowie mieli możliwość zadawać im pytania. I jak po spotkaniu mówili reporterowi WTK było to dla nich ciekawe przeżycie.

Jak podkreśla dyrektor szkoły, tego typu rekolekcje są potrzebne ze względu na problem uchodźców i brak tolerancji dla innych wyznań. Nie wiemy nic na temat wiary i zaczepiamy drugą osobę chcąc ją zdenerwować czy w jakiś sposób obrazić - mówi Elżbieta Kirchner, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Dyrektor szkoły zaznacza, że przed spotkaniem apelowała do swoich uczniów, by zadając nawet trudne pytania robili to z szacunkiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro