Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Poznaniu powstał pierwszy queerowy kalendarz w Polsce: na zdjęciach geje i lesbijki

KaT
środa, 16.11.2016 r.
godz. 11.24
KaT | środa, 16.11.2016 r., godz. 11.24
W Poznaniu powstał pierwszy queerowy kalendarz w Polsce: na zdjęciach geje i lesbijki
fot. Chriss Addams / Grupa Stonewall

Grupa Stonewall, które organizuje w Poznaniu m.in. Marsz Równości, stworzyła pierwszy w Polsce queerowy kalendarz. Na zdjęciach można oglądać lesbijki czy osoby transpłciowe. Dochód ze sprzedaży kalendarza ma pozwolić stowarzyszeniu docierać do osób ze środowiska LGBT+ żyjących w mniejszych miejscowościach.

Autorem zdjęć do kalendarza jest Chriss Addams pracujący w Poznaniu. Jako modele zaprezentowali się geje, lesbijki, a także osoby transpłciowe. Łączy je to, że są członkami Grupy Stonewall, która stoi za stworzeniem pierwszego queerowego kalendarza w Polsce. Na zdjęciach zobaczyć można m.in. Macieja Nowaka, dyrektora artystycznego Teatru Polskiego w Poznaniu, a także lesbijki, które razem wychowują córkę.

- Zysk ze sprzedaży kalendarza pozwoli nam kupić małego busa, którym będziemy objeżdżać mniejsze miejscowości z różnymi akcjami edukacyjnymi. Wpadliśmy na ten pomysł już rok temu. Większość wydarzeń LGBT+ jest organizowana w dużych miastach, a przecież nie jest tak, że we wsiach i małych miastach nie ma gejów i lesbijek. Zależy nam na tym, aby do nich dotrzeć - wyjaśnia Arek Kluk z Grupy Stonewall.

Stowarzyszenie liczy, że ze sprzedaży kalendarza uda się uzbierać 25 tysięcy złotych, co pozwolić na zakupienie busa. Do sprzedaży trafiło 500 sztuk kalendarza, ale jeśli będzie taka konieczność - możliwy jest dodruk. Dziś kalendarz sprzedawany jest za 45 złotych. Po 20 listopada cena wzrośnie do 50 złotych. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Reklama