Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Po meczu Lecha: kibice Śląska Wrocław uszkodzili autobusy

KaT
poniedziałek, 21.11.2016 r.
godz. 11.45
KaT | poniedziałek, 21.11.2016 r., godz. 11.45
Po meczu Lecha: kibice Śląska Wrocław uszkodzili autobusy
fot. Roger Gorączniak

Choć prezydent Poznania zrezygnował z dofinansowywania przejazdów na mecze Lecha Poznań miejskimi autobusami kibiców przeciwnej drużyny, ostatecznie zgodził się, by fani Śląska Wrocław dotarli w niedzielę na INEA Stadion autobusami. Nie obyło się bez strat - kibice m.in. uszkodzili szyberdachy w 4 pojazdach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie poinformowało Radio Merkury. Jak wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań, MPK podstawiło w niedzielę do Palędzia 8 autobusów dla kibiców Śląska Wrocław. - Otrzymaliśmy informację, że kibiców będzie 800 i dlatego podstawiliśmy 8 autobusów. W czterech z nich kibice uszkodzili szyberdachy, pojawiły się też naklejki we wnętrzach pojazdów oraz uszkodzenia tapicerki - wymienia.

Straty oszacowano na około 800 złotych. - Natychmiast przystąpiliśmy do naprawy zniszczeń i autobusy mogły już dzisiaj wyjechać na trasę. Nie są to ogromne zniszczenia, ale jednak widać, że w kibicach jest jakaś agresja. Do uszkodzeń doszło w drodze powrotnej ze stadionu - dodaje.

W autobusach jest monitoring, a więc ustalenie sprawców uszkodzeń to kwestia czasu. Nagrania przekazano już policji. Z deklaracji prezydenta Poznania wynika, że był to ostatni transport kibiców na mecz Lecha Poznań, do którego finansowo dokładało się miasto. Więcej TUTAJ.

Reklama