Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

"Gang" nastolatków podrabiał banknoty, żeby kupić słodycze

sk
wtorek, 22.11.2016 r.
godz. 17.00
sk | wtorek, 22.11.2016 r., godz. 17.00
Gang nastolatków podrabiał banknoty, żeby kupić słodycze
fot. NBP

Kara pozbawienia wolności nie krótsza od 5 lat grozi 17-latkowi z Jeleniej Góry, który usiłował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem 100-złotowym. W sprawę zamieszanych jest także czterech jego kolegów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do "gangu" należeli chłopcy w wieku od 14 do 17 lat. - Jak ustalili policjanci, czwórka nieletnich w wieku od 14 do 16 lat w mieszkaniu jednego z nich na urządzeniu wielofunkcyjnym podrobiła banknot 100 zł, który do obrotu handlowego wprowadził 17-latek. Chłopak w jednym ze sklepów spożywczych w Jeleniej Górze fałszywym banknotem próbował zapłacić za słodycze. Wygląd banknotu, jak również zachowanie klienta wzbudziło podejrzenie kasjerki, która powiadomiła o swoich podejrzeniach przełożonych, a Ci policję - informuje st. asp. Wojciech Jabłoński.

Policjanci zatrzymali 17-latka i jego kolegów. Zabezpieczono także urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą którego dokonano "fałszerstwa". Funkcjonariusze ustalili, że nastolatkowie "wyprodukowali" prawdopodobnie jeszcze trzy banknoty. Obecnie sprawdzane są wszystkie szczegóły sprawy i ustalany jest udział nieletnich w tym przestępstwie.

-17-latek znalazł się w areszcie. Teraz za wprowadzanie do obrotu handlowego fałszywego banknotu grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat, natomiast o losie pozostałych nieletnich zadecyduje sąd rodzinny - poinformował Jabłoński.

Reklama