Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

W środę do Nowego ZOO przyjadą dwa ostatnie niedźwiedzie

KaT
wtorek, 13.12.2016 r.
godz. 14.19
KaT | wtorek, 13.12.2016 r., godz. 14.19
W środę do Nowego ZOO przyjadą dwa ostatnie niedźwiedzie
Pierwszy spacer Gieni i Ewki w Nowym ZOO (kwiecień 2016) - fot. ZOO Poznań

W środę wieczorem do poznańskiego Nowego ZOO z Braniewa przetransportowane zostaną dwa niedźwiedzie - Pietka i jego córka Wojtusia. To ostatnie misie, które zamieszkają w Poznaniu w ramach współpracy z fundacją Four Paws, która ufundowała azyl dla tych zwierząt.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1016 hPa

Niedźwiedź Pietka i niedźwiedzica Wojtusia trafią do poznańskiego ZOO z Braniewa, gdzie przebywały od dawna. Pietka mieszkał tam ponad 20 lat, a Wojtusia od urodzenia - 15 lat. - Przyjazd tych niedźwiedzi kończy projekt Fundacji Four Paws International (fundator azylu) we współpracy z poznańskim ZOO, wszystkie planowane niedźwiedzie zamieszkają w swoim nowym domu - tłumaczy Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO.


Zwierzęta trafią do ZOO w środę wieczorem. - Przez kilka pierwszych dni zwierzęta będą odpoczywać po podróży, przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Następnie będą podejmowane próby wypuszczenia ich na swoje wybiegi, wówczas niedźwiedziarnia będzie niedostępna dla zwiedzających, ze względów bezpieczeństwa i by zapewnić zwierzętom spokój - dodaje.

Pietka, podobnie jak Ewka (już mieszka w poznańskim ZOO), to niedźwiedź z ukraińskiego cyrku. Trafił z niego do Braniewa, gdzie przez lata żył na niewielkim betonowym wybiegu. Wojtusia to córka Pietki. Córką Pietki i Ewki jest także Gienia, która wraz z mamą od kilku miesięcy przebywa w poznańskim ZOO. Cała rodzina będzie mieć „swój” kawałek lasu w Poznaniu - w ramach stworzonego dla nich azylu.

ZOO obiecuje, że będzie się starać relacjonować przebieg adaptacji niedźwiedzi w nowym środowisku.

Reklama