Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 16
Reklama

Rowerowa S5 coraz bliżej? Wojewoda pyta samorządy o zainteresowanie projektem

KaT
środa, 1.02.2017 r.
godz. 10.47
KaT | środa, 1.02.2017 r., godz. 10.47
Rowerowa S5 coraz bliżej? Wojewoda pyta samorządy o zainteresowanie projektem
fot. WUW

W ubiegłym roku zrobiło się głośno o pomyśle burmistrza Rawicza, który chciałby powstania trasy rowerowej wzdłuż trasy S5, która łączyłaby Wrocław i Poznań. Dziś do tej koncepcji wraca wojewoda Zbigniew Hoffmann.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wojewoda z ramienia Prawa i Sprawiedliwości chce wspierać projekt, ale najpierw musi dowiedzieć się czy samorządy zlokalizowane przy trasie S5 są w ogóle zainteresowane taką inwestycją. Trasa rowerowa miałaby być poprowadzona z wykorzystaniem dróg technicznych przy trasie, ale ma pewne brakujące odcinki. Poza tym, później trasę rowerową trzeba utrzymać.

Zbigniew Hoffmann zwrócił się do samorządów z Wielkopolski z pytaniami dotyczącymi ewentualnego powstania drogi dla rowerzystów. - W piśmie do samorządów wojewoda zapytał m.in. o zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu, ewentualne utrzymanie powstałej infrastruktury, obecne strategie i dokumenty planistyczne dotyczące infrastruktury rowerowej w gminie oraz wskazanie brakujących odcinków wzdłuż dróg serwisowych - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi od samorządów Hoffmann będzie mógł oszacować jak duże jest zainteresowanie projektem i podjąć ewentualną decyzję o dalszych krokach w tej sprawie. - Wojewoda może być w tym aspekcie koordynatorem - zauważa Zbigniew Hoffmann.

Reklama