Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

ITD skontrolował autobusy. Trzy na pięć niezdolne do przewożenia osób

KaT
piątek, 3.02.2017 r.
godz. 11.32
KaT | piątek, 3.02.2017 r., godz. 11.32
ITD skontrolował autobusy. Trzy na pięć niezdolne do przewożenia osób
fot. WITD Poznań

W czwartek na terenie pętli autobusowej MPK na os. Sobieskiego Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego przeprowadził kontrolę autobusów jednego z podpoznańskich przewoźników. Był to efekt skargi, która wpłynęła do WITD.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1016 hPa

Inspektorzy z WITD działali w czwartek na pętli wraz z funkcjonariuszami policji. - Skontrolowano pięć autobusów należących do przewoźnika z powiatu poznańskiego. Trzy z nich miały usterki techniczne, które wykluczały dalszy przewóz osób. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 50 za zły stan techniczny pojazdów - wyjaśnia WITD.


Były to usterki poważne. - Polegały głównie na nieszczelności układu pneumatyczno-hamulcowego: uszkodzeniu przewodu hamulcowego. Poza tym wskaźnik ostrzegawczy układu ABS wskazywał uszkodzenie układu (w jednym przypadku zaklejony został taśmą izolacyjną, by nie świecił i nie pokazywał uszkodzenia) - dodaje.

Piotr Laskowski z poznańskiego WITD przyznaje, że to nie koniec działań związanych z kontrolą autobusów tego przewoźnika.

Reklama