Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Nowy kościół w pobliżu centrum handlowego Posnania?

KaT
poniedziałek, 6.02.2017 r.
godz. 07.37
KaT | poniedziałek, 6.02.2017 r., godz. 07.37
Nowy kościół w pobliżu centrum handlowego Posnania?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu kilku miesięcy miasto dojdzie do porozumienia z parafią św. Jana Jerozolimskiego w sprawie gruntów, po których jeździ kolejka Maltanka. Miasto chce w zamian za ten teren przekazać parafii grunt przy ul. Milczańskiej, na którym miałby powstać nowy kościół.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1016 hPa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego co miesiąc musi płacić Kurii Metropolitalnej za to, że po kościelnym terenie przejeżdża kolejka Maltanka. W 2015 roku pisaliśmy, że to kwota rzędu kilkunastu tysięcy złotych, w ubiegłym roku sytuacja się zmieniła - miasto wykupiło fragment terenów za 1,3 mln złotych, przez co miesięczna opłata za korzystanie z pozostałych gruntów zmniejszyła się do kilku tysięcy złotych. Teraz jest nadzieja, że miasto wcale nie będzie musiało płacić parafii.


- Podpisaliśmy list intencyjny, w którym zawarliśmy wolę rozstrzygnięcia w 2017 roku kwestii zamiany albo sprzedaży pozostałych nieruchomości należących do parafii, a leżących nad Jeziorem Maltańskim - mówi ks. Paweł Deskur, proboszcz parafii św. Jana Jerozolimskiego.

Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM przyznaje, że ma dojść do zamiany. - W ramach rozliczenia, zamiany nieruchomości, przekazujemy kościołowi teren pod usługi sakralne przy ulicy Milczańskiej - tłumaczy. Na terenie w rejonie centrum handlowego Posnania i osiedli mieszkaniowych miałby powstać nowy kościół. Budynek o takiej funkcji przewiduje tu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama