Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Most Teatralny: poznaniacy masowo przechodzą na czerwonym i otrzymują mandaty

sk
wtorek, 24.04.2018 r.
godz. 08.30
sk | wtorek, 24.04.2018 r., godz. 08.30
Most Teatralny: poznaniacy masowo przechodzą na czerwonym i otrzymują mandaty

Wielu poznaniaków nic sobie nie robi z sygnalizacji świetlnej na moście Teatralnym. Nie brakuje głosów, że jest ona po prostu zbędna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1016 hPa

Każdego dnia przechodzą tędy tysiące osób. Choć przez most nie jeżdżą samochody, to sygnalizacja reguluje ruch pieszych i tramwajów. Wiele osób ignoruje jednak czerwone światło, żeby zyskać w ten sposób trochę czasu.

Tak było w przypadku starszej kobiety, którą straż miejska ukarała 100-złotowym mandatem. Interwencję municypalnych nagrał Andrzej Janowski z Prawa do Miasta. Zdaniem społecznika to skrajny formalizm. - Łupienie emerytów i inwalidów ze stu złotych za to, że przeszli przez pustą ulicę nie stwarzając żadnego zagrożenia jest mocno nie tak - mówił w rozmowie z reporterem telewizji WTK. Dodał, że wystarczające byłoby upomnienie.

Innego zdania jest Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Jesteśmy świadkami zwykłej, skutecznej interwencji wobec osoby, która przechodziła przez przejście dla pieszych przy zapalonym czerwonym świetle - tłumaczył. Dodał, że w tym rejonie dochodziło już do groźnych wypadków.

Faktem jest, że na "Teatralce" wiele osób łamie przepisy. W poniedziałkowe popołudnie reporter WTK w ciągu 15 minut naliczył 18 tego typu wykroczeń. Wśród mieszkańców nie brakuje głosów, że sygnalizacja świetlna jest w tym miejscu po prostu zbędna.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama