Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 5
Reklama

Służbowa pielgrzymka Beaty Kempy. Podatnicy zapłacili za nią blisko 20 tysięcy złotych, a to niejedyny wyjazd

BS
piątek, 18.05.2018 r.
godz. 16.05
BS | piątek, 18.05.2018 r., godz. 16.05
Służbowa pielgrzymka Beaty Kempy. Podatnicy zapłacili za nią blisko 20 tysięcy złotych, a to niejedyny wyjazd
fot. Radek Pietruszka/PAP

Służbowym wyjazdom Beaty Kempy przyjrzała się sieć Watchdog Polska. Okazuje się, że podatnicy płacili między innymi za udział szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w... pielgrzymkach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1026 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z prośbą o ujawnienie informacji o służbowych wyjazdach Beaty Kempy zwróciła się do KPRM sieć obywatelska Watchdog Polska. Okazało się, że przygotowanie zestawienia dotyczącego dziewięciu podróży zajęło urzędnikom dwa miesiące. Dowiadujemy się z niego, że w czasie swojego urzędowania Beata Kempa dziewięć razy udawała się w służbową podróż, a kosztowało to podatnika 86 tysięcy złotych.

Kontrowersji nie budzą wyjazdy związane z wizytą u producentów samolotów Gulfstream przy okazji dostaw samolotów rządowych, udział w sesji OECD, ale zaskakująco dużo czasu i środków Beata Kempa poświęciła na spotkania z przedstawicielami kościoła. Z dziewięciu wyjazdów, aż sześć ma związek z kościołem. Wyjątkowo drogi był choćby udział szefowej Kancelarii Premiera w Narodowej Pielgrzymce Dziękczynnej. Podatnicy za trzydniowy wyjazd zapłacili 19 780,46 zł. 

 

Reklama