Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Podpalacz lasów zatrzymany przez policję. Może trafić do więzienia na pięć lat

BS
środa, 11.07.2018 r.
godz. 15.30
BS | środa, 11.07.2018 r., godz. 15.30
Podpalacz lasów zatrzymany przez policję. Może trafić do więzienia na pięć lat
zdj. ilustracyjne - fot. Odan Jaeger / freeimages.com

Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który podpalał lasy w powiecie kaliskim. Mężczyzna odpowie za swoją działalność przed sądem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od czerwca w rejonie gmin Godziesze Wielkie i Brzeziny doszło do dziesięciu podpaleń lasów - Do pierwszego z podpaleń doszło w 20 czerwca br. na terenie gminy Godziesze Wielkie. Wówczas nieznany sprawca dokonał podpalenia, w wyniku którego uległo spaleniu poszycie leśne w 94-letnim lesie sosnowym. Na miejscu zdarzenia kaliscy policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Od tamtego czasu trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Do kolejnych dziewięciu podpaleń doszło w niedługim czasie na terenie sąsiedniej gminy Brzeziny. Sprawa „tajemniczych” podpaleń była w szczególnym zainteresowaniu mundurowych - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji. 

Policjanci prowadzili intensywne działania śledcze, podjęli współpracę z Służbą Leśną i ostatecznie trafili na ślad 51-letniego mieszkańca gminy Brzeziny - Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów. Przyznał się do winy. Za czyny, o które jest podejrzany, a które spowodowały straty szacowane na kwotę blisko 50 tysięcy złotych, odpowie już wkrótce przed sądem. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje Jaworska-Wojnicz.

Reklama