Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
Reklama

„Nie obejmę patronatem Marszu Równości” - oto słowa... Jacka Jaśkowiaka z 2015 r.

sw
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 16.45
sw | piątek, 10.08.2018 r., godz. 16.45
„Nie obejmę patronatem Marszu Równości” - oto słowa... Jacka Jaśkowiaka z 2015 r.

Po raz pierwszy w historii prezydent Poznania oficjalnie wsparł marsz środowisk LGBT. Jak wskazuje archiwalny wywiad, kilka lat temu wcale do tego się nie garnął.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wywiad, z którego pochodzi wspomniany cytat został opublikowany w poznańskim wydaniu Gazety Wyborczej 4 sierpnia 2015 r. W rozmowie z  Adamem Kompowskim i Piotrem Żytnickim prezydent Jaśkowiak przyznał, że już wtedy dostał propozycję objęcia marszu patronatem. - Podobnie jak nie objąłem patronatem Marszu dla Życia, tak nie obejmę nim Marszu Równości. Będę zawsze uczestniczył w tym, co jest dla mnie ważne, ale nie dlatego, że może dać mi poparcie. Brałem udział w proteście przeciwko odwołaniu "Golgota Picnic" - mówił prezydent.

- A Marsz Równości? - kontynuował swoja wypowiedź odnośnie możliwości swojego udziału w wydarzeniu organizowanym przez Grupę Stonewall. - Muszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w Polsce tej równości nie ma i kto jest z tego równego traktowania wykluczany. Jeżeli dojdę do wniosku, że to słuszny protest, to spojrzę w kalendarz, porozmawiam z żoną i podejmiemy decyzję o ewentualnym udziale - przekonywał Jaśkowiak.

Jak się później okazało, wziął udział w Marszu Równości - zarówno w 2015 r., jak i w latach kolejnych. W bieżącym roku, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, objął patronatem Marsz Równości.