Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Ryszard Grobelny wystartuje w wyborach samorządowych? Jarosław Pucek: „Jest coś na rzeczy”

sw
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 17.19
sw | piątek, 10.08.2018 r., godz. 17.19
Ryszard Grobelny wystartuje w wyborach samorządowych? Jarosław Pucek: „Jest coś na rzeczy”
fot. Jarosław Pucek @ FB

Były prezydent prawdopodobnie znajdzie się na listach wyborczych do Rady Miasta komitetu Jarosława Pucka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówiło się, że Grobelny rozważa ponowny start w wyborach do sejmiku województwa (jest obecnie radnym tego sejmiku). Im bliżej do wyborów ta perspektywa staje się jednak mniej pewna, a bardziej realne jest kandydowanie byłego prezydenta Poznania do rady miasta. - Na mieście znam się lepiej. W radzie miasta jest trudniej, ale też ciekawiej - mówi Grobelny Wyborczej.


Wcześniej były prezydent, wraz z założonym przez siebie Poznańskim Ruchem Obywatelskim, udzielił poparcia kandydatowi na stanowisko prezydenta Poznania, Jarosławowi Puckowi. W czwartek Teleskop podał informację, że decyzja już zapadła, a Ryszard Grobelny wystartuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Pucka „Dobro Miasta”. Wraz z nim, na listach znaleźć się mają także inni działacze Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego.

Jarosław Pucek nie potwierdza oficjalnie tych doniesień choć przyznaje, że rozmowy na ten temat trwają. - Gdy obserwuję obecną radę miasta, to staję się wielkim zwolennikiem obecności Ryszarda Grobelnego w radzie. Poziom niektórych dyskusji jest wręcz żenujący. Czas na ludzi z wiedzą, a nie tylko z legitymacją partyjną z Warszawy - mówi w rozmowie z Wyborczą kandydat komitetu „Dobro Miasta”. Pucek pokusił się też o komentarz przy okazji udostępniania tekstu dziennika, dodając do niego, że: - Jest coś na rzeczy.

Reklama