Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

MPK zdecydowało o usunięciu tęczowych chorągiewek z tramwajów!

sw
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 21.00
sw | piątek, 10.08.2018 r., godz. 21.00
MPK zdecydowało o usunięciu tęczowych chorągiewek z tramwajów!
fot. Lusia

Na profilach w mediach społecznościowych MPK Poznań pojawiło się oświadczenie w sprawie tęczowych chorągiewek, w którym pada zapowiedź: „Jutro na tramwajach ich już nie zobaczymy”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne - czytamy w oświadczeniu MPK. - Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny - tłumaczą miejscy przewoźnicy.

O zdjęciu chorągiewek zadecydowało także zdanie pracowników przedsiębiorstwa. - Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego - kontynuują oświadczenie. W Internecie pojawiło się nawet pismo jednego z motorniczych, który odmówił pracy w tramwaju przystrojonym tęczową flagą. W odpowiedzi od dyspozytora usłyszał, że ma zatem wziąć wolne.

Kilka godzin wcześniej przed pojawieniem się oświadczenia prezydent Jacek Jaśkowiak również poniekąd odciął się od umieszczenia tęczowych chorągiewek. - Rozmawiałem dzisiaj z prezesem MPK, Wojciechem Tulibackim i mnie te chorągiewki nie rażą, ale przekazałem prezesowi, ze warto byłoby się zastanowić, czy nie powinna tutaj MPK przemyśleć swojej strategii - stwierdził Jaśkowiak.

Pierwsze komentarze pojawiające się w internecie po wolcie MPK w sprawie chorągiewek nie należą do przychylnych - Heh, bardzo ciekawe rozwiązanie. Paradoksalnie osoby negatywnie odnoszące się do pomysłu Państwu tego nie zapomną. Ci wspierający inicjatywę również - pisze jeden z użytkowników Facebooka pod postem na stronie MPK Poznań.

Reklama