Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Marszałek Sejmu podejmie decyzję o ściganiu posłanki Joanny Schmidt

BS
środa, 19.09.2018 r.
godz. 17.30
BS | środa, 19.09.2018 r., godz. 17.30
Marszałek Sejmu podejmie decyzję o ściganiu posłanki Joanny Schmidt
fot. archiwum

Poznańska posłanka została dziś przesłuchana w związku z incydentem, do którego doszło w trakcie lipcowych protestów pod Sejmem. Posłanka miała wówczas wwieźć na teren Sejmu dwóch działaczy Obywateli RP.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 18 lipca. Pod Sejmem trwały wtedy protesty Obywateli RP, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Komitetu Obrony Demokracji. W tym czasie na teren Sejmu próbowało wjechać auto, którym podróżowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i poseł Ryszard Petru oraz działacze Obywateli RP Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz. Straż Marszałkowska zezwoliła na wjazd jedynie posłom. Później na teren Sejmu wjechała swoim autem posłanka Joanna Schmidt. Z bagażnika mieli wysiąść działacze Obywateli RP i razem z posłami udać się na konferencję.

Dziś posłanka stawiła się na przesłuchanie w tej sprawie - Posłanka była ostatnim świadkiem w sprawie. Całość materiałów zostanie teraz przekazana w formie wniosku o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie posłanki w związku z popełnionym przez nią wykroczeniem. Następnie wniosek ten zgodnie z procedurami trafi do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji komisarz Sylwester Marczak, którego słowa cytuje portal Onet.

Reklama