Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Podzielona poznańska lewica. Działacze SLD startują do wyborów z Jarosławem Puckiem

sw
piątek, 21.09.2018 r.
godz. 15.55
sw | piątek, 21.09.2018 r., godz. 15.55
Podzielona poznańska lewica. Działacze SLD startują do wyborów z Jarosławem Puckiem
fot. Jarosław Pucek @ FB

Samorządowcy z SLD, niezadowoleni ze strategii swojej partii, przystąpili do komitetu „Dobro Miasta”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Gazeta Wyborcza informuje, że na listach komitetu pod przywództwem Jarosława Pucka znajdzie się dwóch prominentnych polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chodzi o szefa rady miejskiej SLD Bartosza Kaczmarka oraz szefa SLD w powiecie poznańskim, byłego posła Marka Niedbałę. Obu panom nie po drodze z uformowaną z poznańskich środowisk lewicowych koalicją.

W Poznaniu twarzą tego porozumienia jest zastępca prezydenta, Tomasz Lewandowski. Niektórzy działacze SLD zdecydowali się z nim sprzymierzyć i startować z list Lewicy, inicjatywę wsparł też szef wielkopolskiego SLD, Wiesław Szczepański. Kaczmarek z Niedbałą mają jednak za złe Lewandowskiemu, że ten wcześniej opuścił Sojusz. Panowie uważają ponadto, że nie wystawienie przez SLD swojego kandydata na prezydenta z własnym komitetem było błędem. Szczepański domaga się od obu członków Sojuszu złożenia partyjnej legitymacji, jednak ci nie zamierzają tego robić.

Jarosław Pucek ma świadomość różnic w światopoglądach występujących pomiędzy nim, a zaproszonymi przez niego politykami, zarazem jednak podkreśla, że w działalności samorządowej ideologiczna walka nie jest najważniejsza.

 

Reklama