Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Według wewnętrznych sondaży komitetu Tadeusza Zyska, kandydat Zjednoczonej Prawicy ma 30 % poparcia

sw
piątek, 21.09.2018 r.
godz. 18.11
sw | piątek, 21.09.2018 r., godz. 18.11
Według wewnętrznych sondaży komitetu Tadeusza Zyska, kandydat Zjednoczonej Prawicy ma 30 % poparcia
fot. Tadeusz Zysk @ fb

Tadeusz Zysk liczy na poparcie większe o 10 %, od tego prognozowanego w ostatnim sondażu preferencji wyborczych dla Rzeczpospolitej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sposobnością do skomentowania przez Zyska niedawnego sondaży, wykonanego przez pracownię IBRiS, była jego konferencja w sprawie polityki senioralnej. Poznański przedsiębiorca starający się o fotel prezydenta Poznania chwali senioralną politykę miasta, ale twierdzi, że można zrobić w tym obszarze dużo więcej. Zdaniem Zyska w tym obszarze potrzeba zarówno więcej środków, jak i lepszych pomysłów. Wśród nich jest np. powołanie pełnomocnika prezydenta ds. seniorów w randze wiceprezydenta oraz utworzenie centrów opieki senioralnej z opieką geriatryczną.

Przy okazji kandydat Zjednoczonej Prawicy odniósł się do ostatnich prognoz przedwyborczych, dających mu zaledwie 22 % poparcia. Jak się okazuje, Tadeusz Zysk liczy na więcej głosów od poznaniaków. - Te sondaże w „Rzeczpospolitej” zawsze dają Jackowi Jaśkowiakowi wygraną w pierwszej turze. My też prowadzimy badania i według nich mam około 30 proc. Pan Jaśkowiak ma podobnie - mówi kandydat popierany przez PiS. Wydawca wchodzący do polityki nie kryje zadowolenia z takiego obrotu spraw. - Przecież miałem być śmiesznym, zabawnym kandydatem bez poparcia. A w ciągu dwóch, trzech miesięcy zdobyć 30 proc. nie jest rzeczą łatwą - twierdzi rywal urzędującego prezydenta.

Reklama