Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Władze Poznania zachęcają miejscowe firmy do współpracy z amerykańską armią

sw
poniedziałek, 14.01.2019 r.
godz. 20.18
sw | poniedziałek, 14.01.2019 r., godz. 20.18
Władze Poznania zachęcają miejscowe firmy do współpracy z amerykańską armią
fot. Jakub

Liczebność wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce stale się zwiększa, a Poznań jest jednym z centrów ich działalności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

Miasto Poznań wydało komunikat, w którym zachęca poznańskich przedsiębiorców do włączenia się do starań o kontrakty na realizację inwestycji amerykańskiej armii nad Wisła. - Budżet przeznaczony na te działania rośnie z roku na rok, a planowane wydatki na 2019 r. plasują się na poziomie 6,5 mld dolarów. Polska znajduje się w centrum amerykańskich inwestycji, co stwarza ogromne możliwości rozwoju dla rodzimych przedsiębiorstw - zauważają miejscy urzędnicy.


- Współpraca z armią USA to nie tylko dostarczanie produktów o charakterze militarnym; broni, czołgów i pojazdów pancernych niezbędnych do prowadzenia działań stricte wojskowych. Możliwość współdziałania jest w zasięgu praktycznie każdej branży - czytamy w komunikacie. Szansa na intratne kontrakty stoi otworem m.in. przed firmami budowlanymi, logistycznymi, architektami, specjalistami IT, producentami i dystrybutorami mebli, dostawcami kruszywa drogowego. Na współpracę mogą liczyć też np. przedsiębiorstwa świadczące usługi pielęgnacji zieleni, przewozu osób, wynajmu samochodów, sprzątania i prania. Zyskają także firmy związane z branżą gastronomiczną, świadczeniem usług medycznych czy telekomunikacją.

Poznański magistrat podkreśla, że nie ma przeciwwskazań, by o te kontrakty ubiegały się polskie firmy. Co więcej, takie rozwiązanie jest preferowane przez agendę U.S. Navy. - Marże są dużo wyższe od standardów obecnych na polskim rynku. Wprowadzenie biznesu w międzynarodowe środowisko daje możliwość współpracy z największymi korporacjami na świecie. Ponadto rekomendacje od rządu USA znacząco podnoszą prestiż firmy - podkreślają miejscy urzędnicy.

Zamówień publikowanych przez wojsko Stanów Zjednoczonych można szukać na stronie fbo.gov. Codziennie dostępnych się ich tam kilkadziesiąt tysięcy.

Reklama