Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

W Poznaniu znowu zalegają śmieci. Internauci żartują: „Poznań Neapolem północy”

sw
poniedziałek, 21.01.2019 r.
godz. 19.42
sw | poniedziałek, 21.01.2019 r., godz. 19.42
W Poznaniu znowu zalegają śmieci. Internauci żartują: „Poznań Neapolem północy”
zdjęcie poglądowe z początku roku - fot. Piotr

Okazją do żartów stał się post prof. Stanisława Żerki, którego komentarze na temat poznańskiej gospodarki odpadami stały się już twitterową tradycją.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

- Dziś u nas w Poznaniu próba bicia rekordu: jeśli dziś nie wywiozą nam śmieci, to pobijemy wynik z listopada, kiedy to wywieźli dopiero 8. dnia. Trzymajcie kciuki - tak wyglądał pierwszy post historyka z poznańskiego Instytutu Zachodniego. Prof. Żerko odniósł się tym samym do sytuacji opisywanej u nas w artykule pt. Śmieci na ulicach Poznania na Wszystkich Świętych: „Nie ma prezydent głowy na takie przyziemne sprawy - trzeba pajacować w wielkiej polityce”.


Wkrótce okazało się, że to niechlubne osiągnięcie da się przebić. - Jeeeeeest! Jednak dziś tez nie wywieźli śmieci! Rekord z listopada pobity! - ironizuje prof. Żerko. Po chwili jednak naukowiec przybrał jednak poważniejszy ton. - Żarty żartami, ale Poznań pod rządami p. Jaśkowiaka ma już niewiele wspólnego z wielkopolską tradycją skrzętności, wywiązywania się z obowiązków, pracowitości. Większość mieszkańców to akceptuje - pisze historyk.

Na pytanie użytkownika Twittera, skąd takie pokłady krytycyzmu w Żerce w stosunku do obecnej władzy, profesor odpowiada: - W listopadzie nasłali na mnie dwóch urzędników. Celem misji było sprawdzenie, czy nie kłamię z tymi tygodniowymi opóźnieniami w wywozie śmieci - informuje.

Wzburzenie prof. Żerki stało się pretekstem do internetowych żartów. - Odbiór i wywóz śmieci to mowa nienawiści - napisał jeden z użytkowników. - Tylko by Pan narzekał - to są obecnie Śmieci Różnorodności! - wtóruje mu drugi. Są też tacy, którzy dostrzegają w tej sytuacji realizację programu wyborczego "Kierunek Europa". - Panie Profesorze, jak to jest - mieszkać w Poznaniu, a czuć się jak w Neapolu? - to ironiczne pytanie doczekało się równie ironicznej odpowiedzi innego komentującego: - Poczekajmy do lata. Wtedy poczują Państwo prawdziwy Neapol. Teraz to wersja lajt.

Reklama