Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Bridgestone otwiera nowy magazyn opon. Pomieści ich 300 tysięcy

BS
czwartek, 24.01.2019 r.
godz. 16.01
BS | czwartek, 24.01.2019 r., godz. 16.01
Bridgestone otwiera nowy magazyn opon. Pomieści ich 300 tysięcy
fot. UMP

Poznańska fabryka Bridgestone jest jednym z największych pracodawców w regionie, a w ciągu piętnastu lat działalności zainwestowała w rozbudowę poznańskiego zakładu 2,1 mld zł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

Otwarty dziś magazyn może pomieścić 300 tysięcy opon. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie dziennej produkcji, która dziś wynosi 31 tysięcy, a zostanie zwiększona do 40 tysięcy sztuk - Cieszę się, że otwieramy nowy magazyn, który da nam więcej przestrzeni i zwiększy bezpieczeństwo pracowników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Budowa magazynu nie była prosta, ale udało nam się ukończyć ją na czas. Dzięki niemu możemy lepiej spełnić oczekiwania klientów i wysyłać opony stąd bezpośrednio do całej Europy, a w przyszłości również do Afryki, na Bliski Wschód i do Rosji - podkreślał Henri-Xavier Benoist, wiceprezes ds. dostaw i zaopatrzenia Bridgestone Europe.

W otwarciu magazynu wzięła udział wiceprezydent Poznania - Cieszymy się z obecności w Poznaniu firm takich jak Bridgestone. Jej działalność wpisuje się w strategię rozwoju naszego miasta. Przede wszystkim dlatego, że jest to przedsiębiorstwo nowoczesne i innowacyjne, a przy tym - co dla nas bardzo istotne - odpowiedzialne społecznie, aktywnie wspierające społeczność lokalną. Ponadto, jest jednym z największych pracodawców w metropolii poznańskiej. Życzę państwu, by firma dalej się rozwijała i zapewniam, że miasto cały czas jest otwarte na współpracę - mówiła Katarzyna Kierzek - Koperska. 

Z linii produkcyjnych poznańskiego zakładu zjechało do tej pory 125 mln opon. Trafiły one do 40 krajów świata. Na najbliższe lata zaplanowane są kolejne inwestycje w Poznaniu. Do 2022 roku firma wyda na nie nawet 700 mln złotych.

Reklama