Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 10
Reklama

Poznań z wysokim ratingiem. „Świadczy to, że miasto ma duży potencjał i jest wartą uwagi lokalizacją dla biznesu”

j
sobota, 16.02.2019 r.
godz. 09.30
j | sobota, 16.02.2019 r., godz. 09.30
Poznań z wysokim ratingiem. „Świadczy to, że miasto ma duży potencjał i jest wartą uwagi lokalizacją dla biznesu”
fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

Jedna z najbardziej znanych agencji ratingowych na świecie – Moody's nadała miastu Poznań ocenę "A3" z perspektywą stabilną. Oznacza to, że miasto jest w bardzo dobrej kondycji finansowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
58 593
odsłon

Ocena "A3" oznacza to, że miasto posiada dużą zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych długów, a poznański budżet jest solidny. Natomiast stabilna prognoza oznacza, że w najbliższym, czasie ta wiarygodność nie powinna się pogorszyć. Są to bardzo ważne informacje dla banków i inwestorów.

Według agencji Moody's  Poznań prowadzi rozważną politykę fiskalną z dobrymi wynikami finansowymi oraz z umiarkowanym poziomem zadłużenia. Na budżet miasta pozytywnie wpływa silna i bogata lokalna gospodarka generująca wpływy z podatków, które korzystnie oddziaływają na dochody miasta – informują miejscy urzędnicy.

Rating uwzględnia również znaczenie Poznania w polskiej gospodarce - jako piątego co do wielkości miasta w kraju i jednego z najsilniejszych ośrodków gospodarczych z drugim najwyższym PKB na mieszkańca oraz najniższą wśród polskich miast stopą bezrobocia - dodają.

To bardzo ważna informacja dla wszystkich inwestorów - komentuje Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.  Wysoki rating ze stabilną prognozą świadczy o tym, że miasto ma duży potencjał i jest wartą uwagi lokalizacją dla biznesu – dodaje.

Moody's to jedna z najbardziej znanych i znaczących agencji ratingowych na świecie. Agencja ocenia wiarygodność kredytową 30 tys. emitentów ze 100 krajów świata. Głównym zadaniem ratingu miasta jest poinformowanie obecnych, ale też przyszłych inwestorów, o wypłacalności tego miasta i o jego wiarygodności.

Reklama