Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego startuje do Europarlamentu z wielkopolskiej listy Kukiz'15

sw
piątek, 12.04.2019 r.
godz. 16.00
sw | piątek, 12.04.2019 r., godz. 16.00
Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego startuje do Europarlamentu z wielkopolskiej listy Kukiz'15
fot. Marek Jurek/FB

Europoseł Prawicy Rzeczypospolitej zapowiadał, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zdanie jednak zmienił i o mandat będzie się ubiegał w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa

Marek Jurek usiłował zbudować szeroką katolicką koalicję - co się jemu nie powiodło. W rezultacie, w marcu zadeklarował, że nie widzi dla siebie miejsca w żadnym bloku politycznym. W polityce jednak wszystko szybko się zmienia, zmieniło się też nastawienie lidera PR. To za sprawą ustaleń z Pawłem Kukizem i prowadzonym przez niego ruchem.


- Po licznych rozmowach z moimi współpracownikami (którzy są współautorami wszystkiego, co zrobiłem przez ostatnie pięć lat), z przyjaciółmi, z wyborcami, podjąłem jednak decyzję o kandydowaniu w wyborach europejskich - poinformował na swoim twitterowym koncie Jurek. Polityk będzie wielkopolską „jedynką” na liście Ruchu Kukiz'15.

Marek Jurek był kiedyś członkiem Prawa i Sprawiedliwości, jednak odszedł z tej partii w 2007 r., po kolejnej nieudanej inicjatywie zmian w konstytucji, mającej na celu ochronę życia od chwili poczęcia. Prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński jako zwolennik tzw. kompromisu aborcyjnego, nie chciał wesprzeć jego projektu. Był to jeden z poważniejszych kryzysów politycznych, z którymi musiał się borykać rząd Kaczyńskiego. Tymczasem Jurek rozpoczął budowę własnego prawicowego i wiernego katolickim zasadom stronnictwa. Od 2014 r jest posłem Parlamentu Europejskiego.

Reklama