Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Przy CH Posnania wybudowany zostanie kościół?

j
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 13.30
j | piątek, 19.04.2019 r., godz. 13.30
Przy CH Posnania wybudowany zostanie kościół?

Choć to jeszcze nie potwierdzone informacje nie wyklucza się, że kościół może zostać wybudowany na działce przy ulicy Milczańskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

Jak już wcześniej informowaliśmy Miasto Poznań zamieniło się nieruchomościami z Kościołem. Kościół stał się właśnie właścicielem działki przy ulicy Milczańskiej. W zamian za to, miasto uzyskało prawo własności do terenów położonych na tyłach Urzędu Miasta (tzw. drugi dziedziniec - od strony Parku Chopina).

Zaraz po informacji o zamianie pojawiły się spekulacje, że na działce przy ulicy Milczańskiej może zostać zbudowany kościół. Tym bardziej, że zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego teren jest przeznaczony na usługi sakralne. Działka jest pod usługi sakralne - wiadomo, że nie jest to zadanie własne gminy - powiedział telewizji WTK Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Kuria na razie nie chce komentować sprawy. Będziemy na ten temat mogli rozmawiać wówczas, kiedy parafia zostanie ustanowiona przez arcybiskupa metropolitę poznańskiego – powiedział WTK rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, ks. Maciej Szczepaniak.

Reklama