Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Prezydent Poznania sugeruje, by nauczyciele zawiesili strajk

j
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 12.24
j | piątek, 19.04.2019 r., godz. 12.24
Prezydent Poznania sugeruje, by nauczyciele zawiesili strajk
fot. archiwum

O sprawie poinformowało Radio Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wcześniej informowaliśmy o niepewnym egzaminie maturalnym. Warunkiem jest, że maturzyści muszą ukończyć szkołę, by przystąpić do egzaminu. W większości poznańskich szkół z powodu strajku nauczycieli nie można wystawić maturzystom ocen końcowych. Nie można tego zrobić bez zwołania rady pedagogicznej - a ta przez obecną sytuację nie może się odbyć.

Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się dziś z dyrektorami poznańskich liceów i techników. Spotkanie było zamknięte dla mediów. Według przekazanych przez Radio Poznań informacji prezydent zasugerował nauczycielom, by zwiesili strajk i wznowili go we wrześniu – bliżej wyborów parlamentarnych. Jaśkowiak zaznaczył też, że ostateczna decyzja należy do nauczycieli.

Pojawiły się też pytania o wypłatę pieniędzy za czas protestu. Jak miał zapewnić prezydent, choć miasto nie może w takich przypadkach płacić istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć - za które nauczyciele mogą dostać wynagrodzenie.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa strajk, ale już w środę miasto już zapowiadało, że prowadzone są rozmowy dotyczące zapewnienia bezpłatnej opieki dla dzieci na wypadek, gdyby taka sytuacja nadal miała miejsce po świętach. O szczegółach informowaliśmy tutaj.

Reklama