Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Pracownicy MTP sprzątali tereny nad Cybiną. Śmieci najpierw podrzucono?

j
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 14.30
j | piątek, 19.04.2019 r., godz. 14.30
Pracownicy MTP sprzątali tereny nad Cybiną. Śmieci najpierw podrzucono?
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Michał

Akcja odbywała się 16 kwietnia w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

Sprawą zajął się dziś „Głos Wielkopolski”. Dziennikarzy poinformowała Czytelniczka, która miała zauważyć, jak grupa mężczyzn w kombinezonach podrzuca śmieci wzdłuż Cybiny od strony Ostrowa Tumskiego. Sprawa została też zgłoszona straży miejskiej. Gdy jednak strażnicy udali się na miejsce żadnych śmieci już nie było.

Pracownicy MTP mieli pojawić się w tym miejscu po południu. Przedstawicielka MTP na łamach „Głosu Wielkopolskiego” przyznaje, że w tym miejscu prowadzona była akcja sprzątania, ale zaprzecza, by wcześniej ktoś śmieci podrzucił. Grupa MTP nie wynajęła podwykonawcy do wysypania w tej okolicy odpadów. Śmieci nie zostały także podrzucone przez pracowników targów. Akcja została przeprowadzona w porozumieniu i we współpracy z Kurią Metropolitalną – właścicielem działki znajdującej się w pobliżu terenu objętego akcją – odpowiada Katarzyna Błochowiak z centrum prasowego MTP. I dodaje, że w akcji udział wzięło kilkadziesiąt osób. Łącznie zebrano kilkadziesiąt worków odpadów.

Na miejscu pojawił się też fotoreporter gazety. Usłyszał od przedstawicieli MTP, że pojawili sprzątają, bo usłyszeli od mieszkańców o zanieczyszczonym terenie nad Cybiną.

Reklama