Reklama
Reklama

Zgłosił fikcyjną kradzież Audi A5 i wyłudził odszkodowanie. Grozi mu 8 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. By OSX - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10858470

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na podstawie fałszywego zgłoszenia wyłudził odszkodowanie.

We wrześniu 2017 roku do jednego z komisariatów na terenie powiatu poznańskiego zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że spod jednego z supermarketów skradziono mu Audi A5. Na miejsce rzekomego zdarzenia przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i rozpoczęli dochodzenie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Początkowo sprawa została umorzona, a właściciel skradzionego pojazdu otrzymał odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Jednak sprawa nie dawała spokoju funkcjonariuszom z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jeszcze raz przeanalizowali zebrany materiał i zeznania świadków. Ich podejrzenia okazały się słuszne - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej.

Ostatecznie funkcjonariuszom udało się udowodnić mężczyźnie upozorowanie kradzieży i wyłudzenie ubezpieczenia. Do zatrzymania doszło 8 sierpnia tego roku. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 38 tys. złotych w gotówce.

W sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę, który pomógł zgłaszającemu w popełnieniu przestępstwa. Teraz obu grozi do 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro