Reklama
Reklama

Grunwaldzka: pierwszym odcinkiem nowej drogi rowerowej pojedziemy jeszcze w sierpniu

fot. PIM

Zbliża się termin oddania do użytku pierwszego odcinka drogi rowerowej, która powstaje wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Chodzi o fragment pomiędzy MTP a ul. Stolarską, którym pojedziemy jeszcze w sierpniu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Procedura odbioru robót trwa już także na kolejnych odcinkach tej wyczekiwanej przez rowerzystów trasy - od ul. Stolarskiej do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Słonecznej do ul. Promienistej. Drogowcy pracują jeszcze na jej dwóch odcinkach: między ul. Matejki a Ułańską oraz między ul. Promienistą a Wojskową - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego drogowcy rozpoczną we wtorek (13 sierpnia) od godz. 18.00 prace związane z docelowym odtworzeniem nawierzchni. Była ona zdemontowana podczas robót związanych z budową wpustów do kanalizacji deszczowej.

- Jadący ul. Reymonta w stronę ronda tuż przed wjazdem na nie będą mieli do dyspozycji dwa skrajne pasy. Lewy służył będzie do skrętu w lewo, prawy - do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Roboty prowadzone będą na środkowym pasie dojazdu do ronda, który służy do jazdy na wprost, a także na przedłużeniu tego pasa na części obszaru ronda - przypominają PIM.

Prace będą prowadzone również na dojeździe do ronda od strony Junikowa. Do dyspozycji kierowców pozostanie - oprócz skrajnych pasów służących do skrętów - jeden pas do jazdy na wprost.

Prace mają potrwać maksymalnie do godziny 23 w czwartek, 15 sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro